Lost Password?

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Należne odszkodowanie za odwołany lot, jak się ubiegać?
05-18-2017, 07:56 AM
Mój tata musiał polecieć do Paryża w ważnej sprawie biznesowej, niestety odwołano mu lot. Nie dotarł na czas i przepadł mi intratny kontrakt z Francuzami. Chciałby przynajmniej uzyskać jakąś częściową rekompensatę ale nie mam pojęcia jak mu w tym pomóc. Macie jakiś pomysł co można zrobić?
Quote this message in a reply
05-18-2017, 09:59 AM
Słyszałeś może że są takie firmy które zajmują się pomocą pasażerom w dochodzeniu tego typu rekompensat? Chyba to byłaby najlepsza droga dla Twojego taty żeby coś ugrać.
05-18-2017, 12:06 PM
Wedle mojej wiedzy to można dostać pieniądze za sam fakt że lot był odwołany i chyba nie jest to specjalnie skomplikowane. Natomiast już inne straty wynikające z tej sytuacji są już zupełnie inną bajką.
05-18-2017, 01:40 PM
Koleżanka ma sporo racji. Tu masz to wyjaśnione zwrotair.pl/procedura-postepowania/odwolany-lot/. Jeszcze jest kwestia jaka była przyczyna anulowania rejsu. Odszkodowanie za odwołany lot nie przysługuje gdy przyczyny były niezależne od linii. Natomiast wszelkie następstwa tego że Twój ojciec nie poleciał (straty biznesowe itp.) wchodzą już w inny obszar. I tu raczej tylko postępowanie sądowe wchodzi w grę a ono się już rządzi swoimi prawami. Z kwotą za bilet problemów być nie powinno.
05-18-2017, 02:05 PM
Sprawa ogólnie jest dość niejasna ponieważ przepisy nie są zbyt precyzyjne. To niestety powoduje że dość łatwo jest się zagubić w tym i jak w porę ktoś ogarnięty nie pomoże to słabo to wygląda potem.
05-18-2017, 02:44 PM
Pomysł z szukaniem pomocy u jakichś firm odszkodowawczych to raczej dobra droga. Podejrzewam że są też prawnicy z kancelarii którzy by mogli tutaj się dobrze spisać.
05-18-2017, 04:52 PM
Hm, z kancelarią bym uważał bo tu koszty zawsze będą wyższe. Taka firma jak wyżej polecana ma wąską specjalizację i udokumentowaną skuteczność. Prawnik zainkasuje znacznie większą stawkę.
05-18-2017, 07:44 PM
Gdzieś niedawno widziałem artykuł w którym opisywano jak niski jest stan wiedzy Polaków odnośnie swoich praw jako pasażerów linii lotniczych. Ponoć wygląda to dramatycznie i masa rekompensat w ogóle nie jest wypłacana.
05-18-2017, 09:09 PM
Jak się jako klienci nie nauczymy że mamy swoje prawa i należy je egzekwować to nic z tego nie będzie. Płacimy za bilety lotnicze – wymagajmy od przewoźnika odpowiedniej postawy.

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)