Lost Password?

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lekarz nie zdiagnozował prawidłowo choroby.
11-03-2016, 03:27 PM
Witam, od kilku lat moja mama leczy się na serce, jej poprzedni lekarz zrobił tylko podstawowe badania i wypisywał co raz to nowsze leki, jak się okazało później na zasadzie prób i błędów, które jej nie pomagały. W skutek czego kilka miesięcy temu miała udar, jest teraz częściowo sparaliżowana, nie odzyskała pełnej sprawności ani fizycznej ani umysłowej i wymaga całodobowej opieki. Wysłałam mamę na prywatne badania, lekarz prowadzący poddał w wątpliwość ustalenia pierwszego kardiologa i stwierdził wręcz, że nie dopilnował on wszystkich badań a my możemy zgłosić błąd w sztuce lekarskiej i procesować się o odszkodowanie. Czy ktoś już miał styczność z taką sytuacją?
Quote this message in a reply
11-03-2016, 05:31 PM
Niestety takie sytuacje zdarzają się częściej niż myślisz, co i raz w internecie widuję podobne sprawy... Aż człowiek boi się iść na jakiekolwiek badania, bo wejdzie zdrowy a wyjdzie chory.
11-03-2016, 07:53 PM
Bład medyczny budzi sporo kontrowersji, trochę o tym czytałem i analizowałem niektóre przypadki po tym, jak u mojej koleżanki lekarz stwierdził chorobę, której nie miała. Przepisane leki uszkodziły jej poważnie wątrobę i nerki. Przypuszczam że to podobna sytuacja jaka zaistniała u twojej mamy... W każdym razie moja koleżanka po konsultacji z adwokatem powołała się przed sądem na błąd diagnostyczny, czyli własnie nieprawidłowe rozpoznanie choroby w skutek zaniechania czynności i badań rozpoznawczych oraz niepoprawne zinterpretowanie wyników przeprowadzonych badań. Jak się okazało później lekarz miał też zbyt niskie kwalifikacje by zajmować się jej przypadkiem. Wykazała też, powołując się na wyniki badań i diagnozy innych lekarzy że w wyniku zastosowanej przez lekarza kuracji jej stan zdrowia uległ poważnemu pogorszeniu. Cięzko jest mi wskazać ci jednoznacznie jakie sa podstawy prawne do wysunięcia roszczenia, bo błąd lekarski nie znajduje miejsca w jednej kodyfikacji. W zakres tego zaganienia wchodzą przepisy z ustawy o prawach pacjenta, ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, kodeks prawa cywilnego. Z tego co mówiła roszczenie o zadośćuczynienie pieniężne oparte zostało na art. 445 kodeksu cywilnego w związku z art. 355 kc za niedołożenie przez lekarza należytej staranności. Nie wiem czy ci pomogłem chociaz troszkę, bo to bardzo skomplikowane. W każdym razie moją koleżankę reprezentowała ta adwokat lodz-adwokat.pl/, także może dobrze by było jakbyś jej opisała sytuację swojej mamy, bo szkoda byłoby odpuścić tą sprawę, skoro w skutek zaniedbania lekarza twoja mam cierpi.
11-03-2016, 08:14 PM
Nie no w tej sytuacji dobry papuga to podstawa, więc to że do kogoś się zgłoszę nie pozostawia wątpliwości, chciałam tylko ogólnie zasięgnąc języka, bo człowiek ma dużo obaw, wiadomo sądzić się z lekarzem to nie takie łatwe. Dziękuję za pomoc.

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)