Lost Password?

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy małym dzieciom podaje się u stomatologa znieczulenie??
01-03-2017, 09:52 AM
Możecie mi powiedzieć czy małym dzieciom podawane jest znieczulenie podczas różnych zabiegów stomatologicznych? Nie wiem czy to jest bezpieczne niestety, ale pytam dlatego, ze z drugiej strony nie chcę, aby moje dziecko miało jakieś złe doświadczenia z leczeniem zębów i potem bało się w przyszłości. Tak było ze mną, chodziłam do stomatologa, który chyba nie miał uczuć…jako dorosła zaniedbałam masarycznie swoje zęby i strasznie tego żałuję :/
Quote this message in a reply
01-03-2017, 10:13 AM
W sumie to nie mam pojęcia jak to jest, wydaje mi się, że bardzo małemu dziecku to chyba się nie powinno, albo malutka dawka…
01-03-2017, 12:21 PM
Jak najbardziej się podaje, tylko w nieco innej formie, polecam poczytać sobie tutaj http://www.oducha-doucha.pl/podtlenek-azotu/. Po prostu gaz rozweselający, dziecko jest rozproszone, ma dobry humo i wszystko jest OK, a sam gaz jest jak najbardziej bezpieczny. Oczywiście tylko w dobrych gabinetach stosuje się coś takiego.
01-03-2017, 02:05 PM
Ano właśnie, to jest podstawa żeby wybiewrać porządne gabinety jak zaczyna się ze swoim dzieckiem chodzić do stomatologa. Trauma zebrana w młodym wieku pozostaje z dorosłym człowiekiem naprawdę na całe życie, chyba że sam zacznie z tym walczyć i się przełamie, ale to nic przyjemnego.
01-03-2017, 05:01 PM
Przede wszystki to mega ważne jest podejście samego stomatologa. W ganinecie powinna być fajna atmosfera, zabawnie, lekarz powinien rozmawiać z dzieckiem, dobrze jak wnętrze jest tak dziecięco udekorowane. Im maluch bardziej poczuje się jak w domu tym lepiej, poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze.
01-03-2017, 05:20 PM
Kurczę, bardzo mi pomogliście, dzięki w ogóle za tego linka http://www.oducha-doucha.pl/ bo już jestem tam umówiona ze swoją pociechą. Wygląda na bardzo dobre miejsce.
01-03-2017, 06:45 PM
Tak, to faktyczie dobry gabinet stomatologiczny, moje dzieci też tam ząbki leczą i zawsze wszystko jest OK.
01-03-2017, 08:32 PM
Pamiętaj tylko chodzić z dzieckiem regularnie do stomatologa, domowa kontrola uzębienie to naprawdę za mało, sama się o tym przekonałam swego czasu w przypadlu mojego dziecka.

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)