Lost Password?

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przygotowania do Cambridge CAE
06-30-2016, 09:06 AM (This post was last modified: 12-19-2016 04:24 PM by marebito.)
Cześć wam. Przede mną co najmniej rok nauki języka angielskiego. Chcę w końcu zdać egzamin CAE czyli Cambridge English Advanced. Błądzę więc w internecie w poszukiwaniu informacji i materiałów. Pomyślałem, że napiszę na tym forum, a być może ktoś bardziej doświadczony i zaznajomiony w temecie odpowie. Jeśli macie jakiekolwiek podpowiedzi co ćwiczyć i jak oraz na co zwracać uwagę jak również co może mi się przydać to bardzo bym was prosił o odpowiedzi w tym wątku. Z pewnością w przyszłości ktoś inny skorzysta.
Quote this message in a reply
06-30-2016, 10:12 AM
Identyfikuj fixed i semi-fixed phrases i ćwicz je. Fixed phrases zawierają zazwyczaj pomiędzy 3 a 7 słów i obejmują takie elementy jak: on the other hand, to be honest, in a moment. Takie zwroty z całą pewnością przydadzą się Tobie na egzaminie CAE jak i później w pracy. Rozmowa jest tworzona ze struktur gramatycznych, słownictwa i fixed lub semi-fixed phrases. W rzeczywistości, prawdę mówiąc, na ogół przez większość czasu, moi przyjaciele i ja, komunikujemy się ze sobą w szeregu fixed i semi-fixed phrases. Dowiedz się o komunikatywnej funkcji tych zwrotów i ćwicz jak wymawia się je i wykorzystuj je w codziennej konwersacji.
06-30-2016, 11:24 AM
Poszukaj więcej informacji na temat kolokacji. Słowa nie lubią być same. Słuchaj uważnie wspólnych kombinacji słów. Short i small mają podobne znaczenie, ale ludzie mają short hair, a nie small hair. High i tall to też różnica, bo przykładowo ludzie mają high hopes, a nie tall hopes. Lisy nie są sly, a nie devious. Godziny mogą być happy, ale nigdy nie są cheerful. Idioci są stupid, ale rzadziej silly.
06-30-2016, 01:57 PM
Hej. Ja dam Ci bardzo dobrą radę. Naucz się phrasal verbs. Zastąp czasowniki regularne frazalami. Wielu uczących się języka angielskiego nie rozumiem dlaczego native speakers używają tak wielu czasowników phrasal choć są normalne czasowniki (zwykle z łacińskich korzeni), które mają takie samo znaczenie. Gdy przygotowywałam się do Cambridge English Advanced trzy lata temu to frazale były sporym wyzwaniem, na szczęście poszło z nimi szybciej i lepiej niż myślałam. Angielski był pierwotnie germańskim językiem, który przyniósł dużo słownictwa łacińskiego po podboju Normanów w 11 wieku. Niezależnie od czynników historycznych, faktem jest, że rodowici Anglicy wykorzystują wiele, wiele czasowników frazowych. Jeśli chcesz ich zrozumieć, spróbuj włączyć je do swojej rozmowy. Jeśli popełnisz błąd, to nic. Odgadną, co chcesz powiedzieć z kontekstu.
06-30-2016, 03:45 PM
Cześć, to może jeszcze ja z krótką radą. Naucz się krótkich automatycznych odpowiedzi. Wiele naszych odpowiedzi jest automatyczna, przykładowo you’re welcome, alright, let’s do it, OK, right, yup, do I have to?. Zbierz te krótkie automatyczne odpowiedzi i zacznij z nich korzystać.

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)