Bierz udział w dyskusjach i czerp z życia jeszcze więcej...
Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - Printable Version

+- Bierz udział w dyskusjach i czerp z życia jeszcze więcej... (http://mojadebica.pl)
+-- Forum: Ogólne (/forum-3.html)
+--- Forum: Poradnik domownika (/forum-9.html)
+--- Thread: Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? (/thread-275.html)



Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - Lagenorhynchus - 07-10-2017 06:10 AM

Czołem! Będę montował w bramie swojego garażu okna i jest problem tego rodzaju że chciałbym się dowiedzieć jakie są wymiary takich okien oferowanych standardowo w sprzedaży. Otwór pod to okno jest i teraz się nieco obawiam czy zdołam dobrać odpowiedni model okna. Mam nadzieję że coś mi w tym temacie poradzicie.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - peter - 07-10-2017 08:46 AM

Może zmierz dokładnie jak to wygląda w centymetrach wpisz sobie wynik w google i tym sposobem szukaj? Mi się zdaje że raczej powinny być różne wymiary takich okien ale nie znam się super na tym.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - Lagenorhynchus - 07-10-2017 10:34 AM

Okien jest dużo, na pewno uda się coś dobrać. My mieliśmy jakiś standardowy otwór naszykowany więc żadnego problemu z kupieniem takiego okna nie było.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - duża_dziewczynka - 07-10-2017 11:10 AM

Z naszego okna w bramie garażu jesteśmy bardzo zadowoleni, jest szczelne i odporne na uszkodzenia. To pewnie zasługa producenta ale w tym momencie już nie pamiętam kto to okno konkretnie zrobił.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - ja_chce_jeść - 07-10-2017 01:43 PM

Ja nie mam w ogóle okna w bramie jest za to okienko w bocznej ścianie garażu i też spełnia swoją rolę. Wentylacja jest a to w sumie w tym wszystkim najważniejsze.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - Mr.Monkey - 07-10-2017 03:58 PM

Wedle mojej wiedzy to takie okna da się dziś raczej bez większych problemów zamówić na wymiar i potem po prostu to się montuje w danym miejscu i heja. Musiałbyś sprawdzić dokładnie jakie tam masz opcje.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - klinika - 07-10-2017 05:48 PM

Jasne że takich okien się raczej nie kupuje gotowych tylko zamawia na wymiar, no chyba że jest bardzo standardowy rozmiar - http://www.erna.pl/produkty/. Swoją drogą polecam tego producenta, bardzo dobre wyroby i cenowo też in plus. W takim temacie jak okna garażowe wymiary podane precyzyjnie przy składaniu zamówienia są bardzo istotne. Jest wtedy dużo mniejsze ryzyko wystąpienia jakichś problemów ze szczelnością i dużo łatwiej całość zamontować na swoim miejscu.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - hohohho - 07-10-2017 07:51 PM

: Pamiętam że jak robiliśmy garaż i przyszło do zakładania tych okien to też na początku wstawiliśmy coś kiepskiego. Dopiero potem jak się okazało że okno jest ruchome i źle założone to poszliśmy po rozum do głowy.


Jakie możliwe wymiary okien garażowych – jakie jest pole manewru? - DChoinska - 07-10-2017 08:14 PM

Generalnie jak jest kiepskie okno w bramie garażu to zimą robi się nieciekawie. Jest duża ucieczka ciepła i jak garaż jest połączony z domem to po jakimś czasie może to wyjść w rachunkach za ogrzewanie nawet.