Bierz udział w dyskusjach i czerp z życia jeszcze więcej...
Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - Printable Version

+- Bierz udział w dyskusjach i czerp z życia jeszcze więcej... (http://mojadebica.pl)
+-- Forum: Ogólne (/forum-3.html)
+--- Forum: Poradnik budowlańca (/forum-16.html)
+--- Thread: Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. (/thread-198.html)

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - grodzicki - 04-25-2016 07:56 AM

Niedawno kupiłem dom i przyszedł czas na wymianę ogrodzenia. Stare było nieszczelne i rozwalające się, a przy moim psie szybko wywróciłoby się całkiem. Poszukuję funkcjonalnego i jednocześnie estetycznego rozwiązania, które będzie służyło przez lata. Czy możecie coś podpowiedzieć? Co sprawdziło się w waszym przypadku?

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - duża_dziewczynka - 04-25-2016 08:19 AM

Chcieliśmy mieć z mężem solidne ogrodzenie które będzie wytrzymałe i przykuwało wzrok. Wzorując się na opiniach przyjaciół wybraliśmy kute ogrodzenie. Drewniane bardziej by pasowało do naszego stylu ale wydawało się nam że trzeba będzie poświęcić dużo czasu na dbanie o to ogrodzenie, co się okazało nieprawdą.

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - Mr.Monkey - 04-25-2016 11:09 AM

Ja nie wyobrażam sobie innego ogrodzenia niż drewniane. Ten typ jest nie tylko funkcjonalny, dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim ma swój klimat i charakter. Ostatnio – po 15 latach użytkowania musiałem wymienić jeden słupek w ogrodzeniu i to przez to, że jakiś małolat nie wyrobił zakrętu jadąc samochodem i uderzył w mój płot.

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - justynadobosz - 04-25-2016 01:39 PM

Zgadzam się z przedmówcą. Teraz są takie środki impregnujące że przy odrobinie wysiłku drewniane ogrodzenie posłuży przez lata.

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - świdermajer - 04-25-2016 02:14 PM

Jeśli kupiłeś stary dom polecam zwrócić uwagę na instalację piorunochronną. Ja tego nie zrobiłem i przy pierwszej burzy odnotowałem starty.

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - grodzicki - 04-25-2016 04:38 PM

Faktycznie wokół domu są jakieś odstające druty, ale ja się na tym nie znam. Co mam z tym zrobić?

Ogrodzenie posesji – sprzęt i elementy. - świdermajer - 04-25-2016 04:58 PM

W pierwszej kolejności wezwać fachowca. Pewnie skończy się na zakupie bednarki ocynkowanej i wymianie starej instalacji. Ale lepsze to niż odbudowa domu po pierwszej burzy.